Kompresör Ses Yalıtım Kabini

Kompresör Ses Yalıtım Kabini Nedir?

Kompresörler çok ses çıkaran aletlerdir, bu aletlerin yaydığı gürültüyü ortadan kaldırmak için ses yalıtım kabinleri kullanılmaktadır. Ortamda oluşan gürültü kirliliğini kaldırmak önemlidir. Yalıtım için kullandığınız ürünlerin yanmaz cinsten olmasında dikkat etmeniz gerekmektedir.

Kompresör Ses İzolasyonu Nasıl Yapılır

Kompresörler genellikle fabrikalarda atölyelerde kullanılırlar. Havayı ya da diğer gazları yüksek basınçlarda sıkıştırmak için bu makineler kullanılır. Tabi çıkardığı yüksek gürültü sayesinde ortamda bulunanları rahatsız edebilir. Bu kompresörler bir kabinin içinde bulunmalıdır. Sonra bu kabinin tavan ve duvarlarına yanmaz bariyerli sünger uygulanmalıdır.
Bu uygulamalardan sonra kabine akustik şilte , epdm ses bariyeri konulmalıdır ve akustik halıyla da kaplanmalıdır. Bu tür kabin yalıtımlarında yanmaz akustik malzemeler kullanmanız gerekmektedir.

Ses İzolasyon Kabini Nedir?

Ses yalıtım kabinleri, hem içeriden dışarıya hem de dışardan içeriye ses girişini engelleyen özel olarak üretilen ve uygulanan ses yalıtım malzemeleridir. Kabin içerisindeki hava dolanımını temizleyen havalandırmalara sahiptir. Yine bu havalandırmalar ses geçişini engelleyen özellikte olduğu için kabin uygulamalarında herhangi bir sorun olmayacaktır.

Ses izolasyon kabini ne işe yarar?

Ses izolasyon malzemeleri, ses dalgalarını ve titreşimi emmek ve düzenlemek için tasarlanmıştır. Bu kabinler jenaratörün çıkardığı sesi %70'e kadar engelleyebilir. Böylece çevreye yayılan gürültü kirliliği büyük oranda engellenmiş olur.

Kompresör Sesi Nasıl Azaltılır?

Kompresörler çalışma olarak çok gürültü çıkaran aletlerdir. Haliyle bu aletlerin çıkardıkları sesi ortama yansıtamamak gerekmektedir. Kompresör ses yalıtım kabinleri bu iş için oldukça yeterli bir uygulamadır. Ama uygulamayı yapmadan önce dikkat etmeniz gereken nokta bu kabinlerin yanmaz özellikte malzemelerden üretiliyor olmasıdır.

Kompresör Ses Yalıtım Kabini

Kompresör Ses Yalıtım Kabini